Wiele osób zastanawia się jak zmniejszyć opłaty za prąd w swoim gospodarstwie domowym lub firmie. Na myśl pierwsze przychodzą pomysły dotyczące stosowania urządzeń o wysokiej klasie oszczędności lub żarówki energooszczędne. Jednak najkorzystniejszą opcją jest założenie paneli słonecznych na dachu budynku lub gruncie. Fotowoltaika, a dokładniej panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną, którą w gospodarstwie domowym lub rolnym zużywamy na bieżąco, a nadprodukcję oddajemy do sieci. W mniej słoneczne dni lub w nocy z nadwyżki możemy odebrać 80% z ilości jaką przesłaliśmy. Dzięki temu nie płacimy już comiesięcznych rachunków za prąd, tylko cieszymy się darmową energią ze słońca.

Cena naszego systemu jest

 ustalana indywidualnie.

UWAGA

Dnia 25.06.2019r. rząd przyjął nowe regulacje dla rynku OZE.  Zakładają one m.in. objęcie przedsiębiorców posiadających mikroinstalacje definicją prosumenta, co umożliwia im, oddanie do sieci nadwyżki wyprodukowanej energii, którą można odebrać przez 365 dni od jej wytworzenia, tak jak to miało miejsce wcześniej w gospodarstwach domowych i rolnych.

Wiele pytań dotyczących fotowoltaiki brzmi także: jak długo będzie działać instalacja? Producent paneli fotowoltaicznych daje 15 lat gwarancji na wady ukryte oraz 25 lat gwarancji na spadek mocy maksymalnie do 85% nominalnej. Warto dodać, że w większości gospodarstw domowych koszt założenia instalacji zwraca się w 6-9 lat, a przy corocznych podwyżkach cen energii elektrycznej nawet w 4 lata.

Nasza firma swoje projekty opiera tylko o innowacyjne urządzenie. Dzięki tej nowoczesnej technologii panele są w stanie wyprodukować nawet do 25% więcej energii niż tradycyjne instalacje fotowoltaiczne. Dodatkową zaletą systemu jest 12 letnia gwarancja, w przypadku falowników innych producentów jest to 5 lat. Jako jedna z nielicznych firm certyfikujemy nasze instalacje certyfikatem P.POŻ.